Turkish National Youth Philharmonic Orchestra

EXTRA koncert

120 Členů Turecké filharmonie mladých bylo vybráno na konkurzech z konzervatoří a vysokých hudebních škol v celém Turecku. Přijďte si vychutnat nadšení, energičnost a svěžest tohoto mladého ánsámblu!

Turecká národní filharmonie mládeže

Turkish National Youth Philharmonic Orchestra vznikl v roku 2007.

Členové orchestru byli vybráni konkurzy na všech tureckých konzervatořích.
Věková hranice se pohybuje od 16 do 22 let. Filharmonie, pod vedením Cem Mansura, vystupuje v hlavních evropských centrech a účastní se významných mezinárodních festivalů klasické hudby.

Každé léto odjíždí na třítýdenní soustředění v Sabanci University (poblíž Istambulu), kde orchestr pracuje na repertoáru. Podle dirigenta orchestru, Cema Mansura, je velmi důležitou součástí také „sociální aspekt hudby“, tedy přebírání odpovědnosti, nebo demokratické rozhodování o vedení a fungování ánsámblu.

Diváci koncertů oceňují nejenom jejich kvalitu, ale také jejich jedinečnou atmosféru, kterou vytváří nadšení a elán, se kterým mladí hudebníci hrají světová díla klasické hudební literatury.

 

 

Program večera

 

Richard Strauss  

Don Juan, symfonická báseň podle Nikolause Lenaua op. 20 

Alexander  Borodin

Ve stepích střední Asie, symfonická báseň

Cime / Manav

„Haydar Haydar“

Antonín Dvořák      

Symfonické variace Op. 78Tento koncert je extra koncertem, codou, anebo epilógem a uskuteční se mimo program Hudebního festivalu Úštěk.

Dům kultury, Litoměřice Středa 30. 8. 2017 / 19:00